دکتر صلاحی در نشست دستاوردهای همایش بزرگ ایرانیان خارج از كشور: خراسان رضوی خرداد ماه میزبان سرمایه گذاران ایرانیان خارج از کشور است

  نظرات |  شنبه 4 دی 1389
به گزارش روابط عمومی شواری عالی ایرانیان خارج از کشور، دکتر محمود صلاحی در نشست  تخصصی دستاوردهای همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور اظهار داشت: من به نمایندگی از استانداران کشوردر این نشست حضور دارم و سلام تمامی آنها را خدمتتان می رسانم از مهندس مشایی و دکتر ملک زاده نیز که این وقت را در اختیار ایرانیان خارج از کشور برای کمک به هموطنان و همچنین ارتباط گسترده با کشور خودشان قرار دادند تشکر می کنم. وی ادامه داد: 9 استان افتخار پذیرایی ایرانیان خارج از کشور را داشتند و طبق اظهار نظر خودشان سفر به استان ها را مثبت ارزیابی کردند.استان خراسان رضوی در دو روز میزبان 250 ایرانی خارج از کشور بود. ایرانیانی که از سراسر جهان به کشورآمده بودند و بیشتر آنها نیز از افراد نخبه بودند....
استاندارخراسان رضوی با اشاره به حضور یکی از پزشکان متخصص در این سفر عنوان کرد: این دکتر برای اولین مرتبه  درعمل سرطان سینه را بدون برداشت در استان خراسان رضوی انجام داد. زمانی که با تشکر و تقدیر مردم ومسئولان استان مواجه شد تصمیم گرفت برای آموزش اساتید و پزشکان و درمان بیماران  سالی یکبار به ایران سفر کند و آنچه آموخته است را به ایران بازگرداند.


دکتر صلاحی با اشاره به سفر یکی دیگر از پزشکان فوق تخصص قلب خارج از کشور به ایران و استان خراسان رضوی یادآور شد: این پزشک 30 سال مقیم آمریکا بوده و در سفر به استان خراسان شمالی به همراه جمعی دیگر از ایرانیان خارج از کشور از امکانات علمی استان بازدید کرده و از پیشرفت های علمی ابراز رضایت کرد. این جمع به حرم مطهر امام رضا (ع) نیز مشرف شدند و برخی تا صبح در حرم ماندند ونماز خواندند و نیایش کردند.این دکتر متخصص قلب می گفت همواره با توسل به امام رضا(ع) مریض هایش را  درمان می کند و از ما درخواست یک شب تا صبح در کفشداری حرم امام هشتم کار کند و به زائران امام رضا(ع) خدمت کند. بعد از فراهم شدن این امکان برای سه روز سفرش را تمدید کرد تا بیماران استان را درمان کند.


وی افزود: پیش از برگزاری سومین همایش ایرانیان خارج از کشور، تمامی این اتفاق ها و سفر ایرانیان خارج از کشور را به 9 استان به صورت کتاب منتشر خواهیم کرد. برخی از ایرانیان خارج از کشور از مراتب بالای تدین برخودار بودند که به آنها رشک می بردم آن هم در حالیکه برخی از آنها از برترین متخصصان جهان بودند و برخی 10، 20 ،30 و حتی 40 سال در خارج از کشور به سر می بردند اما زمانی که به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف شدند نماز شب می خواندند.


استاندار خراسان رضوی با تقدیر از اقدامات دولت گفت: دولت نهم و دهم اقداماتی را انجام داده که سال ها بر روی زمین مانده بود؛ طرح هایی چون سهام عدالت، انرژی هسته ای و در نهایت ارتباط پیوسته، عاطفی، علمی و منظم با ایرانیان خارج از کشور نیز از جمله این اقدامات محسوب می شود.ایرانیان خارج از کشور جزء جامعه ایرانی محسوب می شوند و شناسنامه ایرانی دارند وچند سال به اشتباه بر روی فرار مغزها تمرکز می شد.


وی با اشاره به نظریه ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی عنوان کرد: او خطاب به هموطنانش گفت به هر کجای دنیا می خواهید بروید سفر کنید و علم و ثروت کسب کنید اما علم و ثروت خود را به کشورتان بازگردانید زیرا در نهایت شما یک هموطن مالزیایی هستید و پس از مرگ نیز باید در کشورتان دفن شوید که هیچ جای دنیا لیاقت جنازه یک مالزیایی را ندارد.ما ایرانی ها نیز باید به همین شیوه عمل کنیم.


صلاحی با ارایه پیشنهادی گفت: همانطورکه رئیس جمهور و مهندس مشایی در ایران سفر استانی برگزار می کنند پیشنهاد می کنم در قاره های مختلف و در کشورهایی که مرکزیت دارند افرادی از ایران بروند وبرای ایرانیان خارج از کشور سخنرانی کنند زیرا در هر همایش در نهایت می توان دو تا سه هزار نفر را جمع کرد اما اگر سفیرانی به خارج از کشور اعزام کنیم می توانیم به حل مشکلات ایرانیان خارج از کشورهم کمک کنیم همان طوری که آقای بختیاری زاده وزیر محترم دادگستری فرمودند برخی از ایرانیان خارج از کشور فکر می کردند برای سفر به ایران مشکل دارند در حالیکه مشکل آنها حل شده بود. به گفته وزیر دادگستری 97 درصد ایرانیان خارج از کشور مشکلی ندارند و فقط 3 درصد آنها مشکل دارند بنابراین باید با آنها ارتباط برقرار کرد.


استاندارخراسان رضوی با ارایه پیشنهاد دیگری به ستاد برگزاری همایش ایرانیان خارج از کشور گفت: من پیشنهاد می کنم پیش از برگزاری همایش دیگر در تهران ابتدا ایرانیان خارج از کشور به استان ها سفر کنند وسپس همایش نهایت در تهران برگزار شود زیرا اکثر قریب به اتفاق ایرانیانی که به استان ها سفر کرده بودند می گفتند پس از سفر به استان ها نظرشان 70 درصد مثبت تر شده است نسبت به زمانی که در تهران و در همایش برای رئیس جمهوری صبحت می کردند و بنابراین بهتر است ابتدا ایرانیان به استان های دیگر سفر کنند وسپس درهمایش تهران شرکت داشته باشند.


وی افزود: ضمن اینکه بهتر است آمار ایرانیان خارج از کشور به تفکیک استان و همچنین کشورهایی که سفر کرده اند با کمک وزارت امور خارجه ارائه شود تا بسته به نوع علاقه  آنها در استان های مورد نظرشان سرمایه گذاری انجام شود. زمانی که من در مناطق آزاد بودم ایرانیان خارج از کشور درقشم و کیش سرمایه گذاری کردند. بنا به فرمایش مقام معظم رهبری نیز که به طور علمی از دورزدن تحریم ها سخن گفتند می توان با ارتباط تجاری و اقتصادی گسترده تحریم ها را دور زد.


صلاحی یادآور شد: اگرچه اقتصاددان های ایران بسیار با تجربه هستند اما باید قبول کرد ایرانی هایی که در خارج ازکشور سرمایه گذاری کرده اند روش های نوین سرمایه گذاری را در سطوح رده بالا انجام داده اند و با حمایت دکتر ملک زاده و مهندس مشایی می توان از سرمایه گذاران در استان های مختلف استفاده کرد. استان خراسان رضوی در خرداد ماه میزبان همایش سرمایه گذاران خارج از کشور در خواهد بود. از هم اکنون از تمامی حاضران دعوت می کنم در این همایش شرکت کنند، ضمن اینکه به پابوس حرم امام رضا(ع) هم مشرف می شوند.
 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic