دبیر كل شورای عالی ایرانیان خارج از كشور خبر داد: برگزاری سومین همایش بین‌المللی ایرانیان خارج از كشور در دی‌ماه 90

  نظرات |  شنبه 4 دی 1389
دبیر كل شورای عالی ایرانیان خارج از كشور از برگزاری سومین همایش بین‌المللی ایرانیان خارج از كشور در هفدهم و هجدهم دی ماه سال 1390 در تهران خبر داد. به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدشریف ملك‌زاده كه در كنفرانس مطبوعاتی در جمع خبرنگاران و در پایان برگزاری نشست تخصصی بررسی دستاوردهای اولین همایش ایرانیان خارج از كشور سخن می‌گفت، در خصوص ارتباط و تعامل شورای عالی ایرانیان با هنرمندان خارج از كشور گفت:‌ در كارگروه فرهنگ و رسانه اقدامات متنوعی انجام می‌شود. موضوع هنری و فرهنگی یكی از این مباحث است كه از فعالان در این حوزه دعوت می‌كنیم تا با حضور در نمایشگاه و ارائه دستاوردها فعال شوند. ما از طریق نمایندگی‌هایمان در خارج از كشور می‌توانیم با آنها در ارتباط باشیم و هیچگونه محدودیتی وجود ندارد....
وی تاكید كرد: ما نشست‌ها را با نگاه تخصصی دنبال می‌كنیم و در خارج از كشور نشست‌های كاملا تخصصی در حوزه‌های مختلف برگزار می‌كنیم. امسال سوم بهمن ماه اولین همایش بین‌المللی نقش فناوری‌های نوین در ارتقای زندگی انسان، فرصت‌ها و چالش‌ها را در كیش برگزار می‌كنیم.

ملك‌زاده گفت: ما مشكلات و موانع احتمالی را در حوزه‌های مختلف در سازمان‌ها و نهادها و شركت‌های مختلف بررسی می‌كنیم و بر اساس نیاز كشورمان نشست تخصصی برگزار می‌كنیم. افرادی را انتخاب خواهیم كرد كه بر اساس نیاز كشورمان است.

دبیركل شورای عالی ایرانیان خارج از كشور اضافه كرد: در این نشست‌های تخصصی این افراد می‌توانند پروژه‌های مختلفی كه كشور به آن احتیاج دارد را بررسی كنند و ما آنها را انتخاب خواهیم كرد.

وی گفت: چند همایش را پس از همایش بزرگ ایرانیان در استان‌های كشور برگزار كردیم. سال آینده نیز همایشی پیش از برگزاری سومین همایش بین‌المللی در استان خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه از همكاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف با شورای عالی ایرانیان تشكر كرد و گفت: امیدواریم در همایش سوم نیز این همكاری‌ها وجود داشته باشد.

وی از تعامل نمایندگان مجلس با این شورا نیز تشكر كرد و گفت: می‌خواهیم از نمایندگان صمیمانه تقدیر و تشكر كنیم و بحث رسیدگی به مسائل ایرانیان خارج از كشور قطعا به قانونگذاری نیاز دارد. باید تعامل را همواره داشته باشیم انشاءالله مجلس با تمام امكانات حمایت‌های جدی از شورا به عمل خواهد آورد.

وی همچنین از راه‌اندازی خانه ایرانیان در تاجیكستان خبر داد و گفت: در دو شهر آلمان در حال یافتن مكان‌های مناسبی برای راه‌اندازی خانه ایرانیان هستیم. در لندن نیز پیگیری‌هایی كرده‌ایم. در كشورهای ایتالیا، ژاپن و تركیه نیز در سه هفته آینده خانه ایرانیان راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی خط 2777 برای ارتباط ایرانیان خارج از كشور به صورت شبانه روزی با ایران گفت: در استرالیا،آمریكا، انگلیس،‌فرانسه و كانادا تلفن‌هایی ایجاد كرده‌ایم كه به طور راحت بتوانند با ما تماس داشته باشند.

ملك‌زاده همچنین از راه‌اندازی خبرگزاری ایرانیان در آینده نزدیك خبر داد و گفت: در روزهای آینده خبرگزاری ایرانیان طی مراسمی افتتاح خواهد شد. این خبرگزاری می‌تواند بلندگوی ایرانیان خارج از كشور در حوزه‌های مختلف باشد.

به گز ارش ایسنا، ارسلان قربانی معاون وزیر علوم و رییس مركز همكاری‌های علمی و بین‌المللی این وزارتخانه نیز با بیان اینكه بستر بسیار مناسبی برای ارتباط با ایرانیان خارج از كشور فراهم شده است، خاطرنشان كرد: ما شبكه‌ای را برای ارتباط چهره به چهره علمی میان اساتید خارجی و متخصصان با داخل كشور فراهم كرده‌ایم. در قالب این شبكه امیدواریم بتوانیم از قابلیت‌های ایرانیان بدون حضور آنها از طریق فضای مجازی استفاده كنیم در این زمینه راه‌اندازی آن می‌تواند در همایش آینده بسیار كمك كند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic