لاریجانی در جمع ایرانیان مقیم دوشنبه: باید یاد بگیریم بدون نفت زندگی کنیم

  نظرات |  جمعه 29 مهر 1390
رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع ایرانی مقیم تاجیکستان در سفارتخانه ایران حاضر شد و ضمن استماع مشکلات مختلف صنعتگران، تجار و دانشجویان در جمع حاضرین سخنرانی کرد. به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به تاجیکستان، علی لاریجانی در پایان سفر خود به تاجیکستان در جمع ایرانیان مقیم این کشور در محل سفارتخانه ایران سخنرانی کرد. وی با بیان اینکه ایران و تاجیکستان رابطه بسیار نزدیک و صمیمانه ای دارند گفت: پیوندهای ملت ایران و تاجیکستان پایدار است. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرکتی که توسط ایرانیان برای توسعه تاجیکستان صورت می گیرد حرکتی رو به جلو است تصریح کرد: مشکلات سیستم اداری کشور ایران و تاجیکستان تاثیر سویی بر فعالیت تجار ایرانی در این کشور داشته است. لاریجانی با اشاره به مشکلات دانشجویان ایرانی در تاجیکستان افزود: گاهی برخی مقررات با توجه به شرایط بومی کشورها وضع نشده و مشکلاتی را به وجود می آورد....
وی با اشاره به علاقه تاجیک ها برای همکاری با پیمانکاران ایرانی اظهار داشت: گلایه هایی از پیمانکاران ایرانی به خاطر تعلل در تحویل پروژه ها و یا کیفیت پائین ارائه خدمات وجود دارد که در برخی موارد وارد نبوده اما باید به آنها توجه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ماباید یاد بگیریم بدون نفت زندگی کنیم اظهار داشت: با تلاش برای رفع نقایص موجود باید صادرات ایران به کشورهای منطقه از جمله تاجیکستان افزایش یافته و مشوق های بیشتری برای صادر کنندگان درنظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: با سرمایه گذاری تجار و صنعتگران ایرانی در تاجیکستان روابط اقتصادی دو کشور به هم تنیده شده و در نتیجه روابط سیاسی پایدار بین دو کشور بوجود خواهد آمد.

در پایان این جلسه با تاکید بر لزوم پیگیری ایرانیان مقیم تاجیکستان گفت: آقای شعردوست سفیر ایران در تاجیکستان ظرف هفته آینده مجموعه مشکلات صنعتگران ،دانشجویان و تجار ایرانی در تاجیکستان را جمع بندی کرده و در اختیار تیم نمایندگانی که همراه بنده به این کشور سفر کرده اند بگذارند تا پیگیری های لازم انجام شود.

لاریجانی در پایان با تقسیم وظایف میان نمایندگان حاضر برای حل مشکلات ایرانیان مقیم در تاجیکستان قول داد مشکلات آنها را پیگیری کرده و نتایج آن را به سفیر ایران در تاجیکستان اعلام کند.
 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic