قابل توجه ایرانیان خارج از کشور مشتاق به سرمایه گذاری در خراسان رضوی؛ معاون اقتصادی استاندار: شناسایی 66 فرصت سرمایه‌گذاری در استان

  نظرات |  دوشنبه 2 مهر 1397
align=bottom
قربان میرزایی گفت: ما در حال حاضر 66 فرصت سرمایه‌گذاری را شناسایی و به سازمان سرمایه‌گذاری تهران نیز انتقال دادیم، البته این مقدار کافی نیست. وی در خصوص حمایت استانداری از دستاوردهای پژوهشگران داخلی، اظهار کرد: ما شاید بیش از 4 یا 5 کارگروه در استانداری با حضور روسای دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران و اندیشمندان و حتی جلساتی خارج از این حیطه‌ها نیز....
... به عنوان جلسات مشورتی با اندیشمندان و کارشناسان ارشد استان داریم.
 
وی افزود: این کارها به این منظور است که بتوانیم فعالیت‌هایی که در حوزه‌های دانشگاهی انجام می‌شود را به بستر کارهای صنعتی، تولیدی و حتی مسائل اجتماعی بیاوریم و آن‌ها را در کارهایی که در حوزه‌های مختلف است، ورود دهیم و از آنها بهره بگیریم.
 
میرزایی بیان کرد: یکی از کارهای مهمی که ما در حوزه اشتغال دادیم این است که جهاد دانشگاهی مسئول این امر شده تا بستر اشتغال را مطالعه و ظرفیت‌ها را در حوزه اشتغال استان شناسایی کند و برای آن برنامه بدهد. ما این ظرفیت‌ها را گرفته و در حوزه عمل پیاده می‌کنیم.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در بحث سرمایه‌گذاری استان ما دنبال تهیه سند سرمایه‌گذاری استان هستیم، این قدم بسیار بزرگی برای ما است تا ما از این ظرفیت‌ها برای ایجاد کار در حوزه عملیاتی استفاده کنیم.
 
116 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در استان طی 5 ماه گذشته

وی در خصوص سرمایه‌گذاری خارجی در 5 ماه ابتدایی سال، گفت: این سرمایه‌گذاری 116 میلیون دلار در 19 پروژه و در حوزه مختلفی چون انرژی‌های تجدیدپذیر، کارخانجات صنعتی، تولید انرژی و خودرو بوده است.
 
میرزایی در پاسخ به این سوال که ما در استان در چه زمینه‌هایی نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم، عنوان کرد: ما در حال حاضر 66 فرصت سرمایه‌گذاری را شناسایی و به سازمان سرمایه‌گذاری تهران نیز انتقال دادیم، البته این مقدار کافی نیست و فرصت سرمایه‌گذاری باید بیش از این باشد و این به سند سرمایه‌گذاری بر می‌گردد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: سند سرمایه گذاری استان با اعتبار 100  آمایش استان از سند برنامه ششم توسعه کشور، برش استانی و افق 1404 استخراج می‌شود و فرصت‌ها خود را از این سند نشان می‌دهند، به بسته‌های اقتصادی تبدیل می‌شوند و این بسته‌ها قابل عرضه هستند، ما امسال درگیر 19 پروژه سرمایه‌گذاری خارجی هستیم.
ایسنا-‌منطقه خراسان

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic