سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: اموال ایرانیان مقیم خارج مصون‌سازی می‌شود

  نظرات |  دوشنبه 16 مهر 1397
align=bottom
علی نجفی خوشرودی گفت: طرح اصلاح ماده 898 قانون مدنی در راستای مصون کردن اموال ایرانیان مقیم خارج از کشور و بهره گیری از ظرفیت و امکانات آنها برای توسعه کشور، پیشنهاد و در دستورکار قرار گرفت. وی در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش، از بررسی مقدماتی پیش نویس طرح اصلاح ماده 898 قانون مدنی ج.ا. ایران که از سوی تعدادی از اعضای این کمیسیون پیشنهاد شده خبر داد....

وی افزود: براساس این طرح تمامی اتباع ایرانی مشمول ماده 898 قانون مدنی از تاریخ تصویب این مصوبه از الزامات مربوط به واگذاری و فروش اموال غیرمنقول معاف می شوند.

به گفته نجفی بررسی مقدماتی پیرامون طرح مذکور در جلسه یکشنبه 15 مهر 97 صورت پذیرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که این طرح در راستای مصون کردن اموال ایرانیان مقیم خارج از کشور و بهره گیری از ظرفیت و امکانات آنها برای توسعه کشور،پیشنهاد و در دستورکار قرار گرفت.

وی ادامه داد:این طرح هم اکنون در سامانه قانونگذاری مجلس قرار دارد تا نمایندگان موافق آن را امضا کنند.

همچنین نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به منظور بررسی وضعیت حمل و نقل بین المللی کشور برگزار شد.

وی افزود:در این نشست وزیر راه و شهرسازی گزارشی از آخرین وضعیت حمل و نقل کشور در بخش های دریایی،هوایی،ریلی و جاده ای و پروژه ها و برنامه های در دستور کار ارائه و بر تقویت همکاری های حمل و نقلی به ویژه با کشورهای همسایه و سایر کشورهای منطقه تاکید کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی از تهیه و تدوین نقشه لجستیک ایران برای ساماندهی و گسترش و تقویت شبکه حمل و نقلی ایران خبر داد اظهار داشت: آخوندی تاکید کرد که علی رغم برخی محدودیت های ناشی از تحریم، ناوگان حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران با استفاده از همه ظرفیت های خود برای تامین نیازمندی های کشور تلاش می کند.

در ادامه تعدادی از اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را پیرامون موضوع فوق الذکر بیان کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic